Media Blog

Ściąganie a piractwo

Lipiec 30th, 2013

Czasami, kiedy ściąga się coś z Internetu nie myśli się o jego pochodzeniu, o jego prawdziwości, czy naszym prawie do ściągnięcia tego pliku na dysk swojego komputera. Często bywa tak, ze niepozorny pliczek ściągnięty z Internetu może się okazać, jako pobrany nielegalnie i można ponieść konsekwencje za swoje niedopatrzenie. Dlatego też tak mocno naciska się na walkę z piractwem, popularyzuje się kupno plików legalnie poprzez odpowiednie, bezpieczne serwisy i strony internetowe. Jest to ważne, aby nie stać się przypadkowo internetowym przestępcą, a jednocześnie nie okradać autorów danych plików, co już jest poważniejsze ze względu na łamanie prawa autorskiego do pliku. Przecież żaden człowiek nie chciałby zostać ani okradziony przez Internautę, ani żadne Internauta nie chciałby ponieść konsekwencji za ściągnięty nielegalnie plik. Pobieranie treści z Internetu jest dość łatwe, ale trzeba uważać skąd się pobiera. Wyjątkiem jest na przykład ściągnięcie zdjęcia z blogu koleżanki czy kolegi, jeśli wyraził na to zgodę. To są wyjątkowe sytuacje pomiędzy znajomymi. Z obcymi dla siebie ludźmi już tak nie jest, żaden Internauta nie dostałby pliku od autora utworu jeśliby poprosił.

Szyfrowane dane

Lipiec 30th, 2013

Ciągły rozwój, techniki, informatyki a także internetu sprawia, że z dnia na dzień staje się on coraz bardziej przystępny dla nawet najbardziej wymagających osób. Mianowicie korzysta z niego coraz więcej dużych firm, które mają wręcz ogromne wymagania, co do swoich zasobów, ich dostępności a przede wszystkim ich bezpieczeństwa. Mianowicie wymagają, aby każdy nawet najbardziej ogólny plik z informacjami był szyfrowany w momencie, kiedy trafia on do sieci. A zatem w momencie, kiedy jest udostępniany. Takie działanie jest bardzo ważne szczególnie w momencie, kiedy konkretne pliki są uplodowane, dodawane na konkretny ogólnodostępny serwer. Są tam wgrywane, aby osoba znajdująca się w innej lokalizacji mogła je dla siebie szybko pobrać i później wykorzystać. Jednak, aby tak się stało musi znać hasło. Albowiem rozwój serwisów wymiany plików doprowadził do tego, że podczas dodawania konkretnego pliku może on zostać również zaszyfrowany i druga osoba, aby go otworzyć będzie musiała znać odpowiedni klucz – hasło.

Piractwo komputerowe, czyli legalność ściągania plików.

Lipiec 30th, 2013

Odkąd na świecie pojawiły się programy umożliwiając zapis plików ściąganych z Internetu pojawił się problem nielegalnego udostępniania danych objętych prawami autorskimi. W Polsce istnieje opinia, że ściąganie plików z Internetu jest nielegalne. Jednak prawo w tej sprawie nie jest takie oczywiste. Artykuł 278 § 2 Kodeksu karnego mówi, że przestępstwem jest uzyskanie korzyści majątkowych z korzystania z programów komputerowych bez zgody osoby uprawnionej. Nie ma jednak jasności, czy korzystanie z takiego programu w celach osobistych jest także uzyskaniem korzyści majątkowej poprzez to, że nie poniesie się opłaty licencyjnej. Znaczy to tyle, że nie można utożsamić barku wydatków na licencje oprogramowania z korzyścią majątkową. Problemem jest także rozgraniczenie ilości ściąganych plików w celach prywatnych. Jedynie, co do udostępnia nie ma wątpliwości. Każde udostępnianie danych i plików, które są własnością intelektualną i objęte są prawami autorskimi jest nielegalne. Polska policja zaznacza wyraźnie, że pobranie plików z Internetu nie jest niedozwolone i nie grozi odpowiedzialnością karną, ale już ich udostępnianie w ramach sieci p2p jest.

Publikowanie w Internecie

Lipiec 30th, 2013

W dzisiejszych czasach bardzo popularne jest publikowanie różnych plików takich jak zdjęcia, obrazki, pliki muzyczne, drobne filmiki i inne. W Internecie jest niezliczona ilość tego typu rzeczy i nie da się tego wszystkiego przejrzeć w ciągu całego życia, ponieważ co chwilę jest dodawane coś nowego. Najczęściej takie publikacje mają miejsce na portalach społecznościowych. Ludzie dzielą się swoimi zdjęciami z wakacji, chcą pokazać jak dobrze się bawili i w jakim miejscu. Czasem też filmy kręcone telefonem są udostępniane innym, są to najczęściej filmy z jakiegoś niesamowitego wydarzenia albo imprezy. Ludzie lubią się dzielić takimi rzeczami, chcą zaistnieć w Internecie. Jednak należy pamiętać o pewnej rzeczy, o której wie zapewne każdy Internauta: „Wszystko wrzucone raz do Internetu, zostaje tam na zawsze”. To oznacza mniej więcej tyle, że trzeba się dobrze zastanowić, co się wrzuca w sieć. Jakieś zdjęcie z głupią miną może śmieszyć przez chwilę, ale po kilku latach dałoby się wszystko, aby nikt tego już nie zobaczył. Ważne jest, aby wrzucać pliki rozsądnie i tylko te, których jesteśmy autorami. W wielu sytuacjach upload niektórych rzeczy znacznie ułatwia dzielenie się z innymi, jednak nie zawsze jest jedyną drogą.

Ściąganie z sieci

Lipiec 30th, 2013

Pojawienie się Internetu jest niekiedy porównywane do wynalezienia druku. Nie ma w tym wiele przesady, gdyż w obu przypadkach dla wielu ludzi pojawiły się możliwości, o jakich do tej pory nie mieli pojęcia. Globalna sieć internetowa zawiera ogromne ilości wszelkiego rodzaju zasobów, których przybywa w każdej chwili. W sieci możemy znaleźć zarówno rzeczy mniej, jak i bardziej wartościowe, ale wielu jej użytkowników poszukuje przede wszystkim swoich ulubionych filmów oraz muzyki, którą mogą ściągnąć na własne urządzenia. Ściąganie plików na własny użytek jest dozwolone, o ile nie służy rozpowszechnianiu ich na szeroką skalę. Dzięki temu, miliony osób mogą cieszyć się najnowszymi filmami i płytami bez wychodzenia z domu. Oprócz nich, z sieci można również pobierać różnego rodzaju oprogramowania i narzędzia potrzebne do pracy oraz użytku domowego. Edytory tekstów, komunikatory, przeglądarki, programy graficzne i odtwarzacze multimediów, pomagają nam zarówno w pracy biurowej, pisaniu pracy, czy spędzaniu wolnego czasu na oglądaniu filmów i słuchaniu muzyki. Wiele z nich jest dostępnych w sieci bezpłatnie na specjalnych portalach z katalogami oprogramowań.

Tanie konta turbobit pobieraj bez limitów, prosto na swój komputer Najlepszy hosting plików konto premium za sms rapidgator za sms